Dobrý den, všimla jsem si na stránkách Ryanair.com akce na letenky, která platí do pondělí, ale nějak mi nejde tuto akci zobrazit pro zabookování, nevím, jestli je třeba individuálně hledat v termínech a narazit tak na tuto cenu, nebo kde je zakopaný pes, děkuji za odpověď  .

Ryanair - akce na letenky

Založila ve fóru Letecké společnosti

petrcb napsal(a):

Ryanair - Španělsko 1 týden v srpnu/vím, nejhorší termín , bohužel  je to pevně dané/.Koupit  teď za  současné  vysoké ceny, a nebo sledovat ceny a věřit , že možná bude lépe a nebo i hůř/což je pravděpodobnější/

Já kupoval Mallorcu předevčírem na srpen. Bohužel v listopadu byly ceny cca 32€ tam a 62€ zpět. Koupil jsem (já blbec) v listopadu jenom směr tam. Nyní to bylo 62€ tam (to mám) a 152€ nazpět.

Skáče to nepravidelnou sinusoidou od zveřejnění letového řádu směrem vzhůru. Dlouho se neprodává, zlevní 15€, pak se něco prodá a šup 20€ nahoru atp....

Edit: odlet z Německa

Edit2: zjistil jsem taky, že s cestovkou z Prahy by ten hotel byl i vč. dobrých časů odletů jen o pár tisíc dražší. Z Prahy, Fischer. 😬

0 Citovat

Mallorca v lete o prazdninach je cenova sebevrazda… letenky, hotely, auta👎🤦‍♀️. Podobne i Italie vc. Sardinie.

4 Citovat

Celkove posledni dobou jsou letenky na jih vic a vic drazsi...

1 Citovat

Já hlavně koukal jako vejr na ceny z VIE...dříve tam nebyl problém ulovit klidně v sezóně jižní evropu kolem 1,5 - 2k zpátečku a co jsem teď vypozoroval, tak jsou na podobných cenových hladinách jako Praha, která je na tom dost špatně. (např. CFU s připlacenou kabinou a sedačkou za 6k)

Obecně jsou ty ceny nějak nah*vno. Nebo jsem si prostě zvykl na extrémně nízké ceny a normální cena je to, za co to prodávají teď...kdo ví :D 

4 Citovat

No ja kupovala z BER na cervenec Černou Horu za 1600Kč v lednu na zacatku. Ted uz je to 3x drazsi. Auto mame za 25€/den + pojistku celorocni u wwi. Ubytko za 75€/apt/den pro 4. Asi uz bude nutny kupovat v zime na leto.

0 Citovat

S Mallorkou bych neotálel a kupoval za jakoukoliv akceptovatelnou cenu. Já jsem kupoval cca před měsícem u Lufthansy Praha-Vídeň-Mallorca-Frankfurt(747-400)-Praha za 4500,- na cca polovinu dubna. Teď jsou ceny někde kolem 11tis a jestli to poroste jak minulý rok, tak se to zastaví na cenách někde kolem 18tis. Zájem je obrovský a vše se vyprodá 😀 

0 Citovat

Aerolinky obecně očekávají rok, kdy bude poptávka vyšší, než před Covidem, zatímco nabídka je stále znatelně pod úrovní před covidem.

Vylsledek je nabíledni…

0 Citovat

V pulce unora jsem koupila ryanair Maltu z Vidne na zacatek cervence za 107,- EUR, ted je stejny termin za dvojnasobek.

0 Citovat

Podle airhint je treba na lince NUE-PMI sance na snizeni cen 85%, to neni tak zly :D

0 Citovat

ono to taky mohlo všechno vyletět protože lidi plaší, mi přijde, že média zas plní roli užitečných, nebo placených, idiotů. Pořád někde čtu jak bude sezona na Mallorce asi 9 měsíců, jak bude všude všechno vyprodáno. 

Já naštěstí nelítám v létě když je pěkně tady. Teď mám koupený první let na Rhodos (zítra) na 4 dny pak jsem koupil let z Corfu za 26EUR na začátek června. V létě, kdybych už chtěl, tak si asi počkám na LM výprodeje. Zažil jsem, že šel FR na nějakou raketu a před odletem zas dolů. Ale jasně, není to velká šance.

0 Citovat

Ono je to blbý pro rodiny se školníma dětma čekat na nějaký náhodný LM, když potřebujou mít vyřešený a naplánovaný letní prázdniny. Jednotlivec nebo dvojice bez dětí jsou v úplně jiný situaci.

5 Citovat

Barney Flyer napsal(a):

S Mallorkou bych neotálel a kupoval za jakoukoliv akceptovatelnou cenu. Já jsem kupoval cca před měsícem u Lufthansy Praha-Vídeň-Mallorca-Frankfurt(747-400)-Praha za 4500,- na cca polovinu dubna. Teď jsou ceny někde kolem 11tis a jestli to poroste jak minulý rok, tak se to zastaví na cenách někde kolem 18tis. Zájem je obrovský a vše se vyprodá 😀 

Mallorku ma dnes Ryanair na pulku cervna za cca 1 100 OW.

0 Citovat

Mě příjde že Ryanair v Praze už na sezonu akce nemá. Lepší když se kupuje v zimě na jaro nebo na jaře na podzim, není problém ulovit něco zajímavýho kolem 1-2 tisíc. Levnější je jedině nová destinace nebo rotace. 

Zajímavější ceny na léto má Wizz a EasyJet, když se kupují už v zimě, letos mám Sicílii a Malpensu za 500 kč a Wales za litr, všechno červen-srpen a všechno se posunulo, takže jsem ještě mohl zdarma doladit termín později :D  Na to, jak jsem Ryanem lítal vždycky aspoň 3x ročně, tak poslední 3 roky jsem neletěl ani jednou. 

1 Citovat

Kupovala jsem asi měsíc zpátky letenky na Canarii z Vídně na přelom června a července (na naše svátky), sledovala jsem to delší dobu a nakonec za 100éček koupila zpátečku, jak je člověk rozmlsanej z těch 10-20eurovek, tak jsem si říkala, jestli to není moc :-D ...teď stojí zpátečka kolem 300 a pochybuju, že to půjde nějak výrazně dolů. Myslím, že ceny na prázdniny byly dobrý zhruba ten měsíc zpět, teď už to asi lepší na nákup nebude, ale kdo, ví....

1 Citovat

Ja uz temer premyslim nad klasickou ceskou dovolenou autem do Chorvatska, krome NUE- Girona za 70 RT tam nic moc nebylo…

0 Citovat

Vyhlížím na září, zatím je to nic moc. Jak někdo psal, jsme zdeformovaný letenkama za 1E-10E-20E, což před lety bývalo (i na červenec). Dnes byla slušná nabídka od Eurowings, PRG_CFU za 2k zpátečka. Wizz má stabilně za pár stovek MXP - odtud let vnitrostátní (také uvažuji jako variantu- i když riziko nákupu u Wizzu je značné :D ) Ryan občas hodí akci za 19E z Vídně, nabídka je slušná, ale musí se hledat a čekat. NUE - dá se běžně 25E OW. Na září jsem tedy zvolila strategii vyčkávací. :D 

 

0 Citovat

Vídeň opravdu neskutečně zdražila. Osobně to mám nastaveno tak, že mám určitou maximální cenu nad kterou letenky do dané destinace nekupuji. Kanáry do 3000, Turecko do 2000, detto Řecko. Stejně tak zdražily i hotely a to i mimo hlavní sezónu. Turecko AI oproti loňsku 2x tolik a prachy si strhnou několik měsíců dopředu. Zlaté časy jsou už asi pryč, kdy běžně z Vídně jsem letenky do Španělska Portugalska kupoval do 20e a běžně je nechal i propadat. Dělal jsem i eskapády, kdy jsem rodině hlásil, že z Alicante se vracím do Vídně a neplánovaně zítra si ještě střihnu na dva dny Maltu nebo Valencii. 

Viděno dnešní optikou se spíše vyplatí sledovat akce půl roku dopředu a brát exotiky tipu Komory nebo Mauricius za 12000.

2 Citovat

hankaa napsal(a):

Vyhlížím na září, zatím je to nic moc...Na září jsem tedy zvolila strategii vyčkávací. :D 

Jsme na tom stejně. Termínově chci ideál druhá půlka září, max první týden říjen. Ceny zatím nif mof :/
MPA taky zajímavá cenou, ale ty časy tam byly nějaké nehezké. Zajímavěji mi vycházelo třeba Bergamo a z tama Ryanem, nebo Bologna (pár i prázdninových termínů za mnohem lepší ceny z Vídně než z Prahy) a z tama rychlovlakem do jiné lokality.
Ty nízké ceny na běžné neexotické lokality jsou už pasé, s tím jsem se smířil. Miguelas to popsal přesně.

3 Citovat

Souhlasím s Miguelasem ohledně toho, že aktuálně je nejlepší taktika kupovat hodně dopředu, tj. na jaro a hlavně léto už klidně na přelomu roku (na rizika holt člověk musí zapomenout). Kanáry za 3 tisíce, Řecko a Turecko za 2 tisíce? No, tak z Norimberka a tak, že jo :D Ne že by levné letenky nešly sehnat, ale toho, že je to těžší, jsme si snad všimli všichni. Cenou paliva se už moc aerolinky ohánět nemůžou... spíš myslím, že jde o vyšší letištní poplatky a vyšší náklady na personál. Přijde mi taky, že o dost víc lidí zkouší cestovat na vlastní pěst. Kolika dotazů typu "Kde kupujete letenky?" jste si na netu po covidu všimli? Pokud se nějaká zajímavá akce objeví tady na stránkách, máte tak nejvíc dvě hodiny. Včerejší akce s Korfu je hezký příklad. Já jsem tedy nažhavila telefon a pak promptně zareagovala. Pokud bych ale v práci třeba měla jednání, mám smůlu.

2 Citovat

Cena paliva klesá...tudíž tím palivem se fakt ohánět nemůžou :D nebo se prostě letos snaží dohnat to, o co přisli během covidu...těžko říct :D 

0 Citovat

Tak ano, samozřejmě, někdo jede klidně pět hodin na německé letiště kvůli letu v šest ráno a kašle na čas a pohodlí. Já jsem na to holt už stará. Co se týče levných letenek, tak určité objektivní stropy jsou. To znamená ceny Smartwings :D Za mě je obecně dobrá cena z Prahy za zpátečku po Evropě 1200 v zimě, 1600 na jaře, plus mínus dva tisíce v hlavní sezóně. Mám letenky až do září a když jsem to zprůměrovala, vychází mi 1770 za zpátečku. Není to covidová cena, ale žíly mi to netrhá.

0 Citovat

Spíš to bude poptávkou, je hodně lidí kteří chtějí cestovat a klidně ty vyšší ceny zaplatí. Nemají důvod to nabízet za míň. Stačí se podívat na to, kolik lidí léta se Smartwings.

Jak už tu někdo nedávno psal, přijde mi, že Ryanair někdy snižuje ceny tak měsíc před odletem. Loni jsem takhle kupovala BTS-SOF na červenec asi tři týdny předem za 30 EUR. Ale spoléhat se na to nedá, a pokud člověk ví určitě, že chce letět, a zvlášť do destinace jako PMI, je lepší nečekat.

Lepší ceny také jsou v červnu (popř. květnu, ale to může být ještě zima) a září a jde to i s dětmi. Nevím jak teď, ale kdysi když jsem byla na základce a na střední, tak se akorát dala žádost řediteli školy a běžně mě na dva týdny v červnu pustili.

4 Citovat

My ani zadost do skoly nedavame, proste napisu ucitelce omluvenku a ok.  Pokud to jenom trochu jde, snazim se obalit prazdniny behem skolniho roku, ale jsou destinace nebo terminy, kdy to nelze. Ted jsme se vratili z lyzovani v Alpach zcela mimo jakekoliv prazdniny. Duvodem byly skipasy pro deti zdarma od 18.3. ve SKI Amade. Coz hralo zasadni roli v cene cele dovolene. Takze se to nevaze jen na ceny letenek, i ostatni slevy se pocitaji.

0 Citovat

Ty jo, žádost do školy jsem ještě nedával. Ani nevím, že by to bylo nutné. Prostě napíšu omluvenku a hotovo. Je fakt, že děti studijní problémy nemají a snažím se trefit mimo termíny uzavírání známek. A stejně chybí třeba jen pět pracovních dnů, zbytek se natáhne víkendem.

0 Citovat

Já to vidím tak, že spousta lidí, kteří létali s cestovkami, z důvodu zvýšených životních nákladů začala hledat levnější způsob dovolených. Na FB se to jenom hemží poptávkami na levné letenky a ubytování. České cestovky jsou brutálně předražené, to je vidět na polské konkurenci. Polské cestovky, pořádají dovolené tím, že kupují letenky u nízkonákladovek a zajistí hotel. Klidně jenom s příručákem bez sedadel s nutností si udělat i check in. Bez dopravy na hotel atd.... Běžně jsou teď all inclusive do Řecka, Bulharska, Tunis, Turecko květen, červen za 8 - 10 000,- Kč na osobu. 

0